Wynik jakości słowa kluczowego

Pierwszym elementem, który warto sprawdzić jest wynik jakości słów kluczowych użytych w kampanii Adwords. Wskaźnik określany jest za pomocą skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza ocenę najlepszą. Co oznaczają poszczególne oceny? W przypadku, kiedy uzyskamy wynik pomiędzy 1 a 4, oznacza to, że źle dobraliśmy słowa kluczowe. Ocena w przedziale od 5 do 7 oznacza, że wszystko jest w porządku, zaś ocena w przedziale między 8 a 10 to świetny wynik i nie powinniśmy na razie niczego zmieniać.

Dodatkową informacją może być trafność słowa kluczowego względem strony docelowej, czyli tej, do której prowadzi link sponsorowany oraz dopasowania słowa do treści reklamy. To dzięki optymalizacji tych elementów, czyli wprowadzeniu zmian na stronie lub treści użytych w linku sponsorowanym, możemy bardzo szybko i skutecznie wpływać na wynik jakości słowa kluczowego.

Jak to wygląda w praktyce? Im niższy wynik, a konkretniej ocena w skali od 1 do 10, tym bardziej prawdopodobne, że link nie będzie wyświetlony. Natomiast im wynik będzie wyższy, tym mniej zapłacimy za jego kliknięcie dzięki mechanizmowi inteligentnego ustalania stawek Adwords.

Published by