Skontroluj ukryte znaczniki w pracach magisterskich

Końcowym etapem pisania pracy magisterskiej jest doprowadzenie do perfekcji jej formy. Zależy nam na tym, aby wszystkie nagłówki wyglądały tak samo, ale także by bez zarzutu były takie detale jak spacje. Prace magisterskie muszą przecież prezentować się doskonale. Ich treść jest oczywiście kluczowa, ale także forma ma niebagatelne znaczenie.

Przed wydrukowaniem prace magisterskie należy sprawdzić, czy nie ma w niej niepotrzebnych spacji czy enterów i czy podział stron przeprowadzony jest w sposób prawidłowy. W tym celu należy skorzystać z ikonki - Pokaż wszystko umieszczonej w Narzędziach głównych w Akapicie. Po kliknięciu zobaczymy, że w naszym dokumencie znajduje się tak naprawdę dużo więcej znaków, niż nam się wydawało.

Dzięki temu, że zobaczymy w formie graficznej znaczniki akapitów i inne ukryte symbole formatowania możemy usunąć to, co zbędne, skorygować to, co zostało błędnie użyte oraz dodać to, o czym zapomnieliśmy w naszej pracy dyplomowej. Dzięki temu nasza praca dyplomowa będzie wyglądała dokładnie tak jak chcemy - nie zaskoczą nas podczas jej drukowania żadne niespodziewane przesunięcia tekstu.

Jeśli jednak widzimy, że pomyliliśmy się w pracach magisterskich wielokrotnie i nie chcemy wszystkiego usuwać „na piechotę”, to możemy skorzystać z użytecznej funkcji Znajdowanie i zamienianie. W ten sposób możemy na przykład zamienić w dokumencie dwie spacje na jedną. Wystarczy w pole Znajdź wpisać za pomocą klawiatury dwie spacje, a w pole Zamień jedną. Po naciśnięciu opcji Zamień wszystko dokument zostanie zmieniony, a my dowiemy się, jak wiele zmian zostało dokonanych.

Published by