Słownik pojęć cd.

Miejsca docelowe - są to witryny lub części witryn w ramach Sieci partnerskiej, na które można kierować reklamy Google AdWords

Rozszerzenia reklam Google AdWords - jest to dodatkowa informacja o lokalizacji firmy, która może być wyświetlana na lokalne zapytania w obrębie reklamy AdWords.

Sieć Partnerska - obejmuje ona w Polsce tysiące stron internetowych, serwisów informacyjnych i blogów, które przystąpiły do Sieci reklamowej Google i wyświetlają reklamy Google AdWords.

Słowa kluczowe - są to frazy lub wyrazy określające biznes reklamodawcy oraz to, czym się jego firma zajmuje. Użytkownicy Internetu wyszukują w wyszukiwarkach internetowych produkty i usługi właśnie za pomocą słów kluczowych. Przykładem może być na przykład zakład fryzjerski w Łodzi, dla którego słowami kluczowymi mogą być na przykład: zakład fryzjerski łódź, fryzjerzy, strzyżenie włosów, modelowanie Łódź etc.

Strona docelowa - jest to podstrona, na którą kierowana jest reklama. W przypadku reklamy Google AdWords stroną docelową jest podstrona, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę.

Szacunkowa stawka pierwszej strony - jest to parametr, zwany również szacunkową stawką pierwszej strony. Określa on w przybliżeniu stawkę kosztu kliknięcia (CPC) wystarczającą do umieszczenia reklamy na dane słowo kluczowe na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Szacunki oparte są na wyniku jakości oraz bieżącej konkurencji reklamodawców o dane słowo kluczowe.

Published by