Konta www można kupić w firmie świadczącej usługi internetowe

Domena powinna być w miarę możliwości krótka i łatwo wpadać w pamięć. Najlepiej, gdyby dotyczyła jakiś popularnych fraz. Atrakcyjna domena to obecnie bardzo cenny zasób marketingowy. Domeny potrafią być reklamą samą w sobie i przyciągać klientów, którzy coraz chętniej robią zakupy w internecie i traktują sieć jako podstawowe źródło informacji o otaczającym świecie.

Po rejestracji domeny kolejnym krokiem do zaistnienia w wirtualnym świecie jest kupno konta www, czyli miejsca w przestrzeni dyskowej na jakimś bardzo pojemnym serwerze. Razem z hostingiem strony wykupuje się konto pocztowe. Dzięki niemu można wysyłać wiadomości z profesjonalnym adresem firmowym. Własna i pojemna skrzynka e-mailowa jest tak samo atrakcyjna jak tanie domeny, które można obecnie nabyć.

Niekiedy spotyka się również darmowe domeny. W taki sposób firma hostingowa chce przyciągnąć klienta, oferując mu darmowe usługi przez jakiś czas (np. miesiąc, dwa).

Zwykle jednak darmowe domeny są mało atrakcyjne. Trzeba postarać się o alias, czyli nowy, znacznie atrakcyjniejszy, prosty do zapamiętania i popularny adres, który przeniesie użytkownika do strony właściwej. Cała operacja jest błyskawiczna i niektórzy mogą się nie zorientować, na jaką stronę naprawdę trafili. W praktyce bowiem jest to tama sama witryna z trudnym do zapamiętania adresem.

Published by